Ekologické spalování dřeva

publikováno 12.11.2014
Ekologické spalování dřeva je zásadní pro rovnováhu CO2

Skleníkový efekt, oteplování, klimatické změny – otázky jako jsou tyto stále více určující pro veřejnou diskusi a vyžadují tak zodpovědného chování každého jednotlivce v oblasti energetiky a teplárenství. Že k tomu také a především patří využívání obnovitelných zdrojů energie ze dřeva, ví však jen někteří.

Dřevo přitom poskytuje oproti jiným fosilním palivům jako je uhlí, ropa a zemní plynu velmi významné výhody: Při spalování dřeva nevzniká tolik oxidu uhličitého, jako když dřevo hnije v lese. Dřevo je přírodní, obnovitelný zdroj, který zachycuje neustále v průběhu svého růstu oxid uhličitý (CO2) ze vzduchu a uloží jej ve svých buněčných stěnách. Při spalování dřeva se právě toto množství oxidu uhličitého znovu uvolní. Kromě toho, je tento oxid uhličitý okamžitě absorbován rostoucími stromy, a tak se vrací do přírodního cyklu oxidu uhličitého.

Avšak pro to, aby dřevo hořelo dobře a s minimální ekologickou záteží je třeba kvalitní palivové dřevo a jeho správné skladování. Přečtěte si proto také naše další články, které jsou důležité pro správnou obsluhu vašich krbových kamen.

« zpět