Ator

7kW

Oheň je přirozeně pohledný. Žádná uměle vytvořená věc se mu nemůže vyrovnat svou krásou. Na klasická kamna Ator platí stejné motto: pokrytí pískovcem nebo přírodním kamenem zachovává přirozenou strukturu jejich umně zpracovaného kabátku. Díky nové spalovací komoře, nám oheň ukazuje vždy svou lepší tvář. Ator jsou k dispozici v mastku, přírodním kameni, pískovci, keramice nebo jednoduše v oceli. Máte na výběr. Samozřejmě.

Přednosti

Ideální tepelná akumulační kamna

Celková hmotnost téměř 230 kg, činí z kamen Ator ideální tepelný akumulátor, který sálá do svého okolí příjemné teplo ještě po několika hodinách od zhasnutí ohně.

Rozmanité možnosti provedení

Tento model je k dispozici v mnoha variantách provedení: v nadčasové oceli, v klasickém mastku, v elegantním pískovci nebo v přírodním kameni a ručně vyrobené keramice.

Neomezený pohled na plameny

Díky sofistikovanému oplachování skla, vzduch proudí přímo přes sklo kamen, čímž brání většímu zanášení sazemi a dává vám tak jedinečný pohled na plameny po celou dobu hoření. Moderní spalování terciálního vzduchu umožňuje krbovým kamnům Skantherm dosáhnout nadprůměrné výkonnosti a nejnižších emisních hodnot.

Redulátor spalovacího vzduchu

Pomocí krytého regulátoru spalovacího vzduchu lze přívod vzduchu ovládat plynule a přesně. To zajišťuje účinné spalování a nízkou spotřebu dřeva. Kamna Ator jsou navržena i pro provoz na hnědé uhlí.

Izolovaná dveřní klika

Také Ator mají dveřní kliku, která se během provozu téměř neohřeje, což vám umožní otvírat dvířka i bez rukavic. Vysoká kvalita zpracování je vidět během zavírání – díky dvoubodovému zámku dveří nabízejí Ator vysokou těsnost.

Technické detaily

  • Topný výkon: 2,6 – 7,1 kW, ideální pro malé a středně velké místnosti
  • Tepelná akumulační kamna s celkovou hmotností téměř 230 kg
  • Přípojka externího spalovacího vzduchu
  • Moderní spalování terciálního vzduchu
  • Pouze 10 cm bezpečnostní vzdálenost od stěny
  • Ideální model ke zdi nebo do rohu
  • Chladná klika během provozu
Materiál ocel / kámen / keramika
Barva těla šedá, volitelně hluboká černá nebo hnědá
Jmenovitý tepelný výkon 7 kW
Topný výkon 2,6 – 7,1 kW
Vývod kouřovodu nahoře nebo vzadu
Stupeň účinnosti 80,5%
Prašnost 31 mg/Nm3 (13% O2)
Terciální vzduch ano
Externí spalovací vzduch ano
Izolovaná dveřní klika ano
Hmotnost (ocel/kámen/keramika) 155/228/175 kg

Další produkty z řady Classics