Elements 603 Front

Krbová kamna moderní design

DESIGN: PROF WULF SCHNEIDER & PARTNER

Moderní krbová kamna »Elements 603 Front« vytváří díky prostorné spalovací komoře stylovou atmosféru a nabízí úžasný pohled na velký oheň. Elements 603 Front mají elegantní ocelový vzhled a jsou moderní interpretací krbových kamen. Díky volitelnému, až 400 kg vážícímu, akumulačnímu modulu thermostone, funguje Elements 603 Front jako krbová kamna s akumulací. Tepelná energie tedy může být skladována a vydávána ještě dlouhou dobu po dohoření ohně.

Proč krbová kamna Elements 603 front

Vzhled krbových kamen dle vašeho vkusu

Elements 603 front představují další krbová kamna pantetovaného modulárního systému Elements. Díky tomu, že kamna a optické elemnty jsou oddělené, můžete si navrhnout vzhled krbových kamen dle vaší představy.  

Krbová kamna s akumulací

Osvědčený systém uložení akumulačních kamenů Skantherm thermostone je dodáván na přání. Tak se běžný Elements 603 Front zmení na akumulační kamna. Termokameny akumulují příjemné teplo, ještě několik hodin poté co oheň dohořel. Pomáhají tak šetřit náklady na vytápění. »Elements 603 Front« mohou mít akumulační hmotu až 400 kg!

Odnímatelní revizní plát

Revize těchto kamen je velmi snadná, protože revizní plechy lze snadno a kdykoliv otevřít.

Volitelné umístění dveřních pantů

Panty dvířek mohou být umístěné vlevo, nebo vpravo.

Neomezený pohled na plameny

Díky sofistikovanému oplachování skla, vzduch proudí přímo přes sklo kamen, čímž brání většímu zanášení sazemi a dává vám tak jedinečný pohled na plameny po celou dobu hoření. Moderní spalování terciálního vzduchu umožňuje krbovým kamnům Skantherm dosáhnout nadprůměrné výkonnosti a nejnižších emisních hodnot.

Potištěný skleněný panel

Elements mají elegantní, černě potištěné sklo spalovací komory. Sklo je v rovině s dveřním rámem (patentovaná technologie)

Izolovaná dveřní klika

Většina modelů Skantherm má dveřní kliku, která se během hoření zahřívá jen minimálně, což vám umožní otvírat dvířka i bez rukavic. Vysoká kvalita zpracování je vidět během zavírání – díky dvoubodovému zámku dveří nabízejí krbová kamna Elements vysokou těsnost.

Krbová kamna s externím přívodem vzduchu

Kamna Elements byla testována s nezávislým přívodem vzduchu a jsou certifikovány DIBt (Deutsches Institut für Bautechnik). Díky pevné konstrukci a speciálnímu zámku dvířek jdou kamna použít v nízkoenergetických nebo pasivních domech (s rekuperací a podtlakem). Elements 603 front jako krbová kamna s externím přívodem vzduchu jsou dodávána standardně. Příruba přívodu vzduchu o průměru 100 mm je součástí dodávky.

Krytý regulátor spalovacího vzduchu

Spalovací vzduch může být díky skrytému regulátoru ovládán velmi citlivě. To zajišťuje účinné spalování a nízkou spotřebu dřeva. Kamna Elements jsou navržena i pro spalování hnědého uhlí.

Dřevěná zásuvka

Volitelně mohou být do přídavných boxů integrovány dřevěné zásuvky s dvířky Push-Pull.

Nastavitelné nožičky

Nastavitelné nožičky (volitelně) umožňují dokonalé vyrovnání krbových kamen.

Kožené podušky

Pokud budete využívat elementy i k odpočinku a posezení, mohou být doplněny o kvalitní kožené podušky v různých velikostech.

Technické detaily

  • Topný výkon: 2,5 – 5,5 kW, ideální pro malé a středně velké místnosti
  • Přípojka externího spalovacího vzduchu
  • Moderní spalování terciálního vzduchu
  • Volitelně mohou být integrovány termokameny pro akumulaci tepla až 230 kg
  • Spalovací komora otočná o 90°
  • Skladovací prvky – boxy – jsou k dispozici ve dvou různých šířkách (40,0 / 60,3 cm)
  • Dveřní panty vlevo, klika vpravo
  • [certifikováno RLU certifikátem pro použití v nízkoenergetických a pasivních domech s rekuperací a podtlakem (institutem DIBt, (Deutsches Institut für Bautechnik):]
Materiál ocel
Barva těla hluboká černá
Jmenovitý tepelný výkon 6,5 kW
Topný výkon 2,5 – 5,5 kW
Vývod kouřovodu nahoře nebo na boku/vzadu (z prvku nad spalovací komorou)
Stupeň účinnosti 83%
Prašnost  
Terciální vzduch ano
Externí spalovací vzduch ano
Izolovaná dveřní klika ano
Nezávislý přívod vzduchu (DIBt) ano
Hmotnost (spalovací komora/box/velký box) 210/18/24 kg

Další produkty z řady Fireworks