Balance

DESIGN: PETER MALY

Oheň uklidňuje. Při pohledu do plamenů, můžeme najít sami sebe – můžeme najít naši vnitřní rovnováhu. Modulární krbová kamna Balance jsou ztělesněním harmonie. V závislosti na vašem vkusu, budou odpovídat přesně tomu, co váš pokoj potřebuje: komodu, polici, lavici nebo úložný prvek. Můžete si vybrat mezi velmi kvalitním provedením v americkém ořechu nebo světlém dubu, různé barvy laku nebo jen klasickou ocel. Krbová kamna Balance jsou jednoduše ovladatelná. Otevírání dveří směrem nahoru, dělá přikládání a čištění hračkou.

Balance jsou závěsná na zadní stěně. Přes zadní stěnu je také přiváděn externí vzduch a odvod spalin. Primárně jde tedy o kamna s vývodem kouřovodu vzadu, volitelně však také nahoře. V případě kouřovodu vzadu lze také volit plný horní ocelový plát kamen, bez předpřipraveného revizního otvoru.

Přednosti

Neomezený pohled na plameny

Díky sofistikovanému oplachování skla, vzduch proudí přímo přes sklo kamen, čímž brání většímu zanášení sazemi a dává vám tak jedinečný pohled na plameny po celou dobu hoření. Moderní spalování terciálního vzduchu umožňuje krbovým kamnům Skantherm dosáhnout nadprůměrné výkonnosti a nejnižších emisních hodnot.

Možnost připojení externího vzduchu

Kamna Balance byla testována s externím přívodem vzduchu a brzy budou certifikována institutem DIBt (Deutsches Institut für Bautechnik). Kamna je tak možné použít v nízkoenergetických a pasivních domech (s rekuperací a podtlakem).

Různé možnosti při sestavení a provedení

Modulový systém krbových kamen Balance, nabízí široké možnosti sestavení. Můžete volit jak samostatná krbová kamna, tak další nábytkové sestavy se speciálním odstíněním od tepelně namáhaných částí krbu. Po stranách Balance tedy mohou být odkládací police na dřevo, zásuvkové moduly, lavice s koženou poduškou, TV stolky apod. Všechny prvky jsou k dostání ve velmi kvalitním dřevu z amerického ořechu, světlém dubovém dřevě, nebo v černě lakované oceli. Jednotlivé přídavné moduly jsou k dostání v šířkách 60 / 90 nebo 120 cm.

Individuální délka modulů

Moduly vyrobené s atypickou délkou jsou možné.

Dveře výsuvné nahoru

Manipulace s krbovými kamny je tak velmi jednoduchá, stejně jako přikládání dřeva nebo čistění skla. Při instalaci můžeme nastavit dveře jako samouzavírací (z bezpečnostních důvodů), nebo vyvážené v horní poloze.

Technické detaily

  • Topný výkon: 3,0 – 7,6 kW, ideální pro malé a středně velké místnosti
  • Jednotlivé prvky jsou k dispozici v: dubu, ořechu nebo oceli (pouze lavice a úložné prvky) a dřevěné prvky mohou být na požádání lakovány
  • Přípojka externího spalovacího vzduchu
  • [[certifikováno RLU certifikátem pro použití v nízkoenergetických a pasivních domech s rekuperací a podtlakem (institutem DIBt, (Deutsches Institut für Bautechnik)]
Materiál ocel
Barva těla hluboká černá
Jmenovitý tepelný výkon 7 kW
Topný výkon 3,4 – 7,6 kW
Vývod kouřovodu nahoře nebo vzadu
Stupeň účinnosti 78,6%
Prašnost 26 mg/Nm3 (13% O2)
Terciální vzduch ne
Externí spalovací vzduch ano
Izolovaná dveřní klika ne
Nezávislý přívod vzduchu (DIBt) ano
Hmotnost 200 kg

Další produkty z řady Fireworks