Spolupracujeme s nejlepšími - designéři Skantherm

Peter Maly

PETER MALY

publikováno 04.07.2014

Peter Maly je německý interiérový a průmyslový designér českého původu (narozen v Trutnově). Jeho doménou je design nábytku a bytového zařízení. Jeho práce je stále považována za ztělesnění německé racionality.
Po vyučení se jako truhlář, studoval architekturu interiérů, a poté pracoval v 60. letech pro tehdejší nově založeného časopis "Schöner wohnen", největší německý časopis s interiérovým vybavením, který mu pomáhal formovat se. S jeho měsíčním "skicářem", ve kterém řešil problémy bydlení milionů čtenářů, začal být známý. Ve svých inscenovaných fotografiích moderních obytných prostor - novinkou v té době - získal zkušenosti, které byly základem jeho kariéry.

více
Wulf Schneider

PROF. WULF SCHNEIDER & PARTNER

publikováno 03.07.2014

Wulf Schneider se narodil ve Stuttgartu v roce 1943. Studoval interiérový design a veletržní a průmyslovou montáž na Státní akademii výtvarných umění ve Stuttgartu 1964 - 1969. Poté získal odborné zkušenosti v různých společnostech, kde se brzy vypracovával do manažerských pozic.
Osamostatnil se v roce 1976, kdy otevřel "Büro für Gestaltungskonzeptionen" ve Stuttgartu. Od té doby jeho společnost navrhla a vytvářela nábytek, doplňky, projekty a návrhy interiérů, pro které Wulf Schneider získal bezpočet ocenění. V roce 1987 vydal "Sinn und Un-Sinn" ("Sense and Non-Sense") - 12 smyslů člověka ve vztahu k architektuře a designu (2. vydání 1996).

více
Sebastian Büscher

SEBASTIAN BÜSCHER

publikováno 02.07.2014

Studoval na FH Hildesheimu v letech 1996-2000, kde získal titul inženýr interiéru.
Dále pak v roce 2002 na Bauvorlage Detmold.
Od roku 2002, je majitelem vzdělávacího institutu pro design a přípravu pro studium v oblasti interiérového designu, architektury, módního, grafického a komunikačního designu, designu výrobků a průmyslového designu.
Vlastní návrhářskou kancelář od roku 2002 v Güterslohu v Německu.

více
Antonio Citterio

ANTONIO CITTERIO & TOAN NGUYEN

publikováno 01.07.2014

Antonio Citterio je italský návrhář nábytku a průmyslový designér, který žije a pracuje v Miláně.

Citterio vystudoval architekturu v Miláně a od roku 1972 pracoval pro řadu předních výrobců, jako jsou Ansorg, B&B Italia, Flexform, Flos, Iittala, Hansgrohe, Inda, Sanitec Group, Kartell, Arclinea a Vitra. Maxalto, B&B Italia jsou značky, které jsou navrhovány a koordinovány přímo Citteriem. Byl také zapojen do architektonických prací zabývajících se stavebních projektů a interiérů jak v Itálii, tak v zahraničí. Pořádá také přednášky a konference po celém světě a jeho práce byla velmi často vystavována a publikována.

více
Akantus

AKANTUS

publikováno 30.06.2014

Už od roku 1989 je jejich společným cílem, aby konstruovali výrobky s vysokým stupněm inovace. Za tímto účelem se tři designéři Cornelius van den Hövel, Gerhard Scherbinski von Volkmann a Rolf Bürger sešli v roce 1989 v Münsteru a spojili se do designérské skupiny Akantus. Po první vlastní kolekci, kterou Akantus vytvořil, se stále více přijímaly objednávky na vývoj nových produktů pro různé renomované výrobce.

více
Carsten Gollnick

CARSTEN GOLLNICK

publikováno 29.06.2014

Spřažení s asijskou estetikou - to charakterizuje tvorbu Carstena Gollnicka. Jemné materiály, ve speciálních kombinacích jsou pro něj charakteristické. Kombinují purismus a moderní eleganci. Jeho tvůrčí rozpětí ukazuje Carsten Gollnick i na práci pro Skantherm.

více
Marie Schmid Schweiger a Florian Viererbl

SCHWEIGER & VIERERBL

publikováno 28.06.2014

Marie Schmid Schweiger a Florian Viererbl založili společný ateliér pro design výrobků u jezera Starnberg v roce 2003. Setkali se během svých designových studií na FH v Mnichově. Zpočátku Marie Schmid Schweiger pracovala několik let jako projektant a projektový manažer pro různé kanceláře v Miláně a Mnichově. Florian Viererbl založil vlastní studio a pracoval v Itálii pro několik společností, včetně výrobce sportovních vozů Lamborghini.

více