Merano xl

6kW

Oheň je ten největší požitek. Krbová kamna Merano XL nám ho podávají v úrovni očí. Oheň povyšují s důrazem na pohodlí ve vašem domově i s pomocí moderního ocelového vzhledu. Merano XL s akumulačními termokameny, více než 100 kg težkými, zajišťují příjemné vydávání tepla po mnoho dalších hodin, co oheň již dohořel.

Přednosti

Termokameny Skantherm

Osvědčený systém uložení termokamenů je integrován v případě vašeho přání. Termokameny udržují příjemné teplo, v nich uložené, ještě několik hodin poté, co oheň dohořel. Pomáhají tak šetřit vaše náklady na vytápění.

Neomezený pohled na plameny

Díky sofistikovanému oplachování skla, vzduch proudí přímo přes sklo kamen, čímž brání většímu zanášení sazemi a dává vám tak jedinečný pohled na plameny po celou dobu hoření. Moderní spalování terciálního vzduchu umožňuje krbovým kamnům Skantherm dosáhnout nadprůměrné výkonnosti a nejnižších emisních hodnot.

Regulátor spalovacího vzduchu

Všechny modely Skantherm mají nerezové velmi kvalitně zpracované regulátory vzduchu pro přesné a plynulé ovládání přívodu vzduchu. To zajišťuje účinné spalování a nízkou spotřebu dřeva. Kamna Merano XL jsou navržena i pro provoz na hnědé uhlí.

Izolovaná dveřní klika

Většina modelů Skantherm má dveřní kliku, která se během provozu téměř neohřeje, což vám umožní otvírat dvířka i bez rukavic. Vysoká kvalita zpracování je vidět během zavírání – díky dvoubodovému zámku dveří nabízejí Merano XL vysokou těsnost.

Uzavřený úložný prostor pro dřevo

Model Merano XL nabízí pod spalovací komorou praktický úložný prostor na dřevo.

Možnost připojení externího vzduchu

Kamna Merano XL byla testována s externím přívodem vzduchu a certifikována institutem DIBt (Deutsches Institut für Bautechnik). Především díky pevné konstrukci a vlastnímu zámku dvířek je možné kamna použít v nízkoenergetických a pasivních domech (s rekuperací a podtlakem).

Technické detaily

  • Topný výkon: 2,9 – 6,5 kW, ideální pro malé a středně velké místnosti
  • Přípojka externího spalovacího vzduchu
  • Volitelný tepelný akumulátor může být integrován s hmotností do 100 kg
  • Moderní spalování terciálního vzduchu
  • [certifikováno RLU certifikátem pro použití v nízkoenergetických a pasivních domech s rekuperací a podtlakem (institutem DIBt, (Deutsches Institut für Bautechnik)]
  • Ideální ke zdi nebo do rohu
  • Chladná klika během provozu
  • Pouhých 10 cm bezpečnostní vzdálenost od zdi a 15 cm pro variantu s integrovanými termokameny
Materiál ocel
Barva těla šedá, volitelně hluboká černá nebo hnědá
Jmenovitý tepelný výkon 6 kW
Topný výkon 2,9 – 6,5 kW
Vývod kouřovodu nahoře nebo vzadu
Stupeň účinnosti 84,1%
Prašnost 18 mg/Nm3 (13% O2)
Terciální vzduch ano
Externí spalovací vzduch ano
Izolovaná dveřní klika ano
Nezávislý přívod vzduchu (DIBt) ano
Hmotnost 150 kg

Další produkty z řady Classics