Skantherm Wiki

Od A po Z kolem ohně…

Které dřevo je nejlepší pro přikládání? Proč musíte kontaktovat kominíka? A jak si spočítat tepelný výkon?

Každý, kdo se zajímá o krby, musí o nich něco vědět a určité věci respektovat. Skantherm Vám nabízí přehledné pokyny, a ty nejdůležitější informace pro vás shromažďuje a sestavuje zde na naší Wiki.

V případě, že požadované informace ani zde nemůžete najít, rádi vám osobně dotazy zodpovíme.

Péče o krbová kamna Skantherm

Čištění a péče po zakoupení kamen Skantherm

publikováno 06.05.2015

Vyprázdnění popelníku
Popelník z topeniště pravidelně vyprazdňujte. V případě nepravidelné vyprazdňování popela se tvoří v popelníku popelové homole, které ucpávají spodní rošt. To ztěžuje nebo zabraňuje přívod primárního vzduchu a omezuje chlazení. V takovém případě se může rošt spálit nebo zlomit.

více
špatný tah

Špatný tah komína?

publikováno 20.02.2015

Špatný tah komína bývá zpravidla způsoben mechanickými nečistotami, které se postupně usazují v kouřovodu a v komínu. Jejich odborné odstranění vám zajistí místní kvalitní kominík. Čištění komína doporučujeme provádět alespoň jedenkrát za rok.
Příčiny špatného tahu komína však nemusí souviset s komínem samým.

více
Ekologické spalování dřeva je zásadní pro rovnováhu CO2

Ekologické spalování dřeva

publikováno 12.11.2014

Skleníkový efekt, oteplování, klimatické změny – otázky jako jsou tyto stále více určující pro veřejnou diskusi a vyžadují tak zodpovědného chování každého jednotlivce v oblasti energetiky a teplárenství. Že k tomu také a především patří využívání obnovitelných zdrojů energie ze dřeva, ví však jen někteří.

více
Čištění skla krbových kamen

Čištění skla krbových kamen

publikováno 15.10.2014

Při správném přívodu vzduchu jsou skla vašich krbových kamen oplachovány tzv. sekundárním vzduchem proudícím podél nich. Tento sekundární vzduch zabraňuje usazování sazí. Nicméně, znečištění skleněných tabulí nelze zcela vyloučit, z důvodu působení několika faktorů, jako jsou: obsluha kamen, tah komína nebo jakost dřeva.

více
Kvalitní palivové dřevo: pro roztápění doporučujeme jedlové, nebo smrkové dřevo, po roztopení používejte palivové dřevo z listnatých stromů

Kvalitní palivové dřevo

publikováno 29.09.2014

Perfektní kvalita dříví je důležitá! Pro zatápění v kamnech jsou vhodné druhy dřeva jako je buk, dub, nebo bříza. Dřevo z listnatých stromů má vyšší energetickou hodnotu, konstantně hoří a produkuje při hoření méně hluku než jehličnany, jako jsou smrk nebo jedle.

více
Akumulační modul v modelu Skantherm Emotion

Akumulační kamna s kameny Skantherm Thermostone

publikováno 27.08.2014

Systém akumulačního modulu Thermostone představuje jednoduchou cestu, jak prodloužit dobu výhřevnosti kamen Skantherm. Akumulační kameny Thermostone lze volit jako příslušenství a vytvořit tak designová akumulační kamna. Proto si můžete vychutnávat příjemné teplo i dlouho po vyhasnutí ohně a účinně snížit náklady na vytápění.

více
Správné zapalování ohně

Správné zapalování ohně

publikováno 19.07.2014

Chcete-li dosáhnout spalování s nízkými emisemi a předejít možnosti znečištění od sazí, doporučujeme vám ve fázi přitápění spalovat dřevo od shora dolů.
K tomu potřebujete kromě běžných polínek také tzv. Startovací modul.

více
Sídlo firmy Skantherm

Skantherm - ověřená jistota

publikováno 25.06.2014

Bezpečnost našich kamen je pro nás obzvláště důležitá. Z tohoto důvodu naše kamna splňují nejpřísnější normy a bezpečnostní požadavky a jsou, mimo jiné, testovány nezávislými zkušebními laboratořemi, jako Fraunhofer Institutu ve Stuttgartu a RRF v Oberhausenu nebo je jejich současná produkce externě monitorována

více

Jak vybrat krbová kamna

publikováno 25.06.2014

Vezměte prosím na vědomí, že krbová kamna jsou zařízení s živým ohněm a je třeba mít platnou revizi spalinové cesty. Revize by měla být provedena i po zapojení spotřebiče (kamen) do provozu! Proto vám doporučujeme před připojením kamen vše konzultovat s vaším kominíkem.

více
Jak skladovat dřevo

Správné skladování dřeva

publikováno 25.06.2014

Jak skladovat dřevo? Palivové dřevo je nutno skladovat v suchu a chránit před povětrnostními vlivy, aby bylo zajištěno čisté a efektivní spalování a aby se tak dosáhlo hospodárné spotřeby dřeva.

více