PETER MALY

publikováno 04.07.2014
Peter Maly

Peter Maly je německý interiérový a průmyslový designér českého původu (narozen v Trutnově). Jeho doménou je design nábytku a bytového zařízení. Jeho práce je stále považována za ztělesnění německé racionality.
Po vyučení se jako truhlář, studoval architekturu interiérů, a poté pracoval v 60. letech pro tehdejší nově založeného časopis "Schöner wohnen", největší německý časopis s interiérovým vybavením, který mu pomáhal formovat se. S jeho měsíčním "skicářem", ve kterém řešil problémy bydlení milionů čtenářů, začal být známý. Ve svých inscenovaných fotografiích moderních obytných prostor - novinkou v té době - získal zkušenosti, které byly základem jeho kariéry.

Peter Maly založil své designérské studio v Hamburku v roce 1970. Jeho dílo se vyznačuje láskou k základním geometrickým tvarům. Je protagonistou jednoduchosti a dlouhověkosti; jeho návrhy jsou charakteristické svou čistotou a funkcí. Peter Maly patří mezi přední návrháře nábytku v Evropě a získal řadu ocenění.

Peter Maly získal významná ocenění za návrh modulových krbových kamen s nábytkem Balance.

Oceneni pro Balance

PETER MALY: Balance

Systém krbových kamen BALANCE je ztělesněním harmonie

Systém modulových krbových kamen a nábytku »Balance« je ztělesněním harmonie. V závislosti na vašem vkusu a vašem pokoji, mohou být krbová kamna doplněna o komoda, police, lavice nebo praktický dřevník. Můžete si vybrat mezi vysoce kvalitním americkým ořechech nebo verzí ve světlém dubu, nebo klasickou celočernou ocelovou variantou. Balance lze také velmi snadno ovládat. Nahoru posuvná prosklená dvířka umožňují snadné doplňování i čištění.

« zpět