AKANTUS

publikováno 30.06.2014
Akantus

Už od roku 1989 je jejich společným cílem, aby konstruovali výrobky s vysokým stupněm inovace. Za tímto účelem se tři designéři Cornelius van den Hövel, Gerhard Scherbinski von Volkmann a Rolf Bürger sešli v roce 1989 v Münsteru a spojili se do designérské skupiny Akantus. Po první vlastní kolekci, kterou Akantus vytvořil, se stále více přijímaly objednávky na vývoj nových produktů pro různé renomované výrobce.

Zavázali se tradici legendárního Bauhausu, triu designérů (Bürger, Hövel a Scherbinski von Volkmann) se podařilo vytvořit předměty každodenní potřeby v nové sofistikované a smyslné podobě formálního jazyka. Akantus bude vždy „design made in Germany“, originální, objektivní a přesvědčivý svou vysokou funkčností, stejně jako vynikající kvalitou materiálů a výroby.

Trio Akantus je autorem hned několika oceněných výrobků Skantherm: Ivo, Solo, Trigo a Zio.

Ocenění pro Zio a Solo - AkantusAKANTUS: Ivo

Skica Ivo

Tvar »Ivo« je přímý a konzistentní

Toto je »Ivo": kompaktní krbová kamna nabízející velkoryse veliká dvířka spalovací komory, která dovolují vyniknout síle a divokosti plamenů.Tvar »Ivo" je přímý a konzistentní, ale stejně silný jako prvek zuřící uvnitř.

AKANTUS: Solo

Skica Solo

Životní postoj: "oheň" se hýbe všemi směry

»Solo« perfektně prezentují oheň. Posezení u krbových kamen, pohledy do plamenů a přemýšlení nebo diskutovat s ostatními - tento pocit je téměř hmatatelný, zvýrazněný v případě natáčení krbové komory. »Solo« dává oheň právě tam, kde si ho chcete užít.

« zpět