SCHWEIGER & VIERERBL

publikováno 28.06.2014
Marie Schmid Schweiger a Florian Viererbl

Marie Schmid Schweiger a Florian Viererbl založili společný ateliér pro design výrobků u jezera Starnberg v roce 2003. Setkali se během svých designových studií na FH v Mnichově. Zpočátku Marie Schmid Schweiger pracovala několik let jako projektant a projektový manažer pro různé kanceláře v Miláně a Mnichově. Florian Viererbl založil vlastní studio a pracoval v Itálii pro několik společností, včetně výrobce sportovních vozů Lamborghini.

V jejich společném studiu vyvíjeli produkty a koncepty pro různé známé výrobce a dohlíželi na jejich realizaci od prvního náčrtu prototypu k sériové výrobě. Charakteristické pro jejich návrhy jsou architektonicky čisté linie v kombinaci s vysoce kvalitními a zajímavými materiály. Svým zaměřením na rafinovanou jednoduchost vznikají elegantní a trvanlivé výrobky.

Úspěšné duo návrhářů je známé pro jejich konstrukci nábytku, interiérových doplňků a zahradních ploch. Charakteristickým rysem jejich návrhů je funkční jasnost a formální nezávislost v kombinaci s vysokým stupněm estetických norem.

Jsou také autory jednoho z best-sellerů: otáčivých kamen Skantherm Turn.
Oceneni pro Turn - Schweiger and ViererblSCHWEIGER & VIERERBL: Turn

Skica Turn

360° pohled na oheň - příjemný poutač zraku ze všech úhlů

Kamna jsou otočná o 360°, mohou být fixována krokově a jsou odpovědí na otevřený a vzdušný obývací koncept. Komfortní pohled na oheň si můžete vychutnat ze všech stran. Protizávaží je integrováno do úložného prvku na dřevo vedle spalovací komory. To zajišťuje kompenzaci hmotnosti a stabilitu, a to i bez šroubování nohy k podlaze.

« zpět